Dlaczego pompa ciepła?

W odpowiednich warunkach pompa ciepła jest bardzo efektywna. Przedstawiamy argumenty przemawiające za wybraniem tego urządzenia.

 

W odpowiednich warunkach pompa ciepła jest bardzo efektywna. Przedstawiamy argumenty przemawiające za wybraniem tego urządzenia.


Dobre dla Ciebie…

Oszczędzasz pieniądze dzięki efektywnej technologii

W odpowiednich warunkach pracy pompy ciepła są bardzo efektywne. Korzystając z darmowego ciepła pochodzącego z otoczenia (środowiska), można znacznie obniżyć roczne koszty ogrzewania, w sprzyjających warunkach nawet o 50% w stosunku do kotłów gazowych.

Uniezależniasz się od importu paliw kopalnych

Dzięki pompie ciepła można stać się niezależnym od zagranicznych potentatów w eksporcie paliw kopalnych. Zamiast wykorzystywać podatne na wahania koniunktury gaz ziemny czy olej opałowy za pomocą pompy ciepła wykorzystujesz źródło energii pobieranej z otoczenia i zlokalizowane na własnej nieruchomości.

Korzystasz z wielu funkcji w jednym urządzeniu

Większość systemów pomp ciepła pozwala nie tylko ogrzewać, ale również chłodzić pomieszczenia, dostarczać ciepłą wodę, a w wielu przypadkach oszczędzać energię, a co ważne można dzięki nim znacznie zwiększyć komfort życia.

Już dziś możesz spełnić wymogi prawne jutra

Aby osiągnąć określone cele klimatyczne, politycy nieustannie zaostrzają wymogi energetyczne dla nowych i istniejących budynków. W Polsce przekłada się to na nowelizację rozporządzenia o warunkach technicznych budynków (WT). Dzięki nowoczesnej pompie ciepła możesz być daleko od obecnych standardów i dobrze przygotować się na przyszłe.

Oszczędzasz miejsce i minimalizujesz konserwację

Pompy ciepła zwykle zasila się energią elektryczną. Nie potrzebujesz magazynu na paliwo. Ponieważ nie powodują emisji zanieczyszczeń na miejscu, nie potrzebujesz komina ani kominiarza, a zatem wymagania dotyczące konserwacji i przeglądów są znacznie niższe.

Zwiększasz wartość swojej nieruchomości

Pompa ciepła to nowoczesna technologia, która w sposób zrównoważony oszczędza energię i pieniądze oraz zwiększa komfort. Nie ma lepszej inwestycji we własne cztery ściany. Wartość odsprzedaży budynku rośnie, a Ty już poczyniłeś postanowienia dla przyszłych pokoleń.

 

Dobre dla środowiska…

Nie powodujesz lokalnej emisji zanieczyszczeń

Ponieważ pompy ciepła nie spalają paliwa, nie powodują również emisji zanieczyszczeń do środowiska. Emisja pojawia się jedynie przy produkcji energii elektrycznej wykorzystywanej do zasilania pompy ciepła, ale i ona jest coraz częściej wytwarzana w sposób przyjazny dla środowiska. Jeśli energię elektryczną do zasilania pompy ciepła uzyskuje się ze źródeł odnawialnych, to pompa ta działa neutralnie pod względem emisji CO2.

Wykorzystujesz energię odnawialną

Zasoby ciepła środowiskowego są praktycznie nieograniczone. Dzieje się tak dlatego, że są one stale uzupełniane przez słońce i procesy chemiczne zachodzące we wnętrzu Ziemi.

Przyczyniasz się do globalnej ochrony klimatu

Dzięki wysokiej efektywności pompy ciepła wpływają na znaczne ograniczenie ilości gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery. Ponieważ działają bez procesów spalania, nie wytwarzają szkodliwych spalin ani cząstek sadzy.

Możesz zasilać pompę ciepła zieloną energią elektryczną

Konwersja źródeł produkcji energii jest w pełnym toku. Im bardziej przyjazna dla środowiska energia elektryczna jest wytwarzana, tym bardziej ekologicznie działa pompa ciepła. Pompa ciepła jest jedynym systemem grzewczym, który staje się coraz bardziej ekologiczny dzięki transformacji energetycznej w sektorze produkcji energii.

Pomagasz oszczędzać ograniczone zasoby naszej planety

Globalne zapasy paliwa są ograniczone. Ich rozwój jest technicznie złożony i związany z masowymi interwencjami w przyrodzie. Ciepło ze środowiska jest dostępne w nieskończonych ilościach. Korzystając z niego, pompa ciepła oszczędza duże ilości energii pierwotnej, ponieważ wymaga tylko niewielkiej ilości energii elektrycznej do napędzania procesu. Ta ostatnia w coraz większym stopniu pochodzi również ze źródeł odnawialnych.