Fakty i mity

„Fakty i mity” to wspólny projekt Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) i redakcji miesięcznika Murator.

W cyklu filmów i artykułów obalających najczęstsze mity dotyczące pomp ciepła przedstawiamy fakty i tłumaczymy, skąd biorą się krzywdzące opinie na temat tej technologii. Goszcząc w domach wielu użytkowników pomp ciepła z całej Polski, rozmawiamy z nimi o ich inwestycjach oraz o doświadczeniach z montażu i eksploatacji tych urządzeń. Wypowiedzi uzupełnimy uwagami i wnioskami od fachowców z branży i znanych ekspertów.

Pokazujemy, że pompy ciepła to bardzo efektywne i trwałe urządzenia grzewcze, a negatywne komentarze użytkowników na ich temat pojawiające się w przestrzeni publicznej to najczęściej efekt błędów popełnionych przy realizacji przedsięwzięcia. Mogą one polegać np. na niewłaściwym doborze pompy ciepła do budynku, braku odpowiednich komponentów instalacji, wadliwym jej wykonaniu, błędnym ustawieniu parametrów pracy urządzenia, a nawet niepoprawnej obsłudze pompy ciepła. Zdarzają się sytuacje, gdy mamy do czynienia również z sumą tych błędów.

Liczymy, że wiedza zaprezentowana w cyklu „Fakty i mity” dostarczy Państwu wielu użytecznych informacji na temat technologii pomp ciepła, rozwieje wątpliwości co do korzyści z zastosowania takiego sposobu ogrzewania, a także ułatwi podjęcie właściwych decyzji na różnych etapach inwestycji.

Pompa ciepła – poznaj fakty, nie wierz w mity
Pompa ciepła – poznaj fakty, nie wierz w mity

Zobacz pierwszy odcinek cyklu na temat rachunków grozy. Czy prawdziwe są tytuły w prasie i na YouTube, alarmujące, że pompy ciepła zużywają za dużo energii elektrycznej? Sprawdzamy…

Jak wybierać firmę instalacyjną i pompę ciepła
Chcę pompę ciepła - jak nie dać się oszukać? 20 rad

20 rad doświadczonych instalatorów, jak wybierać firmę instalacyjną i pompę ciepła. To kolejny odcinek cyklu: Pompy ciepła – fakty i mity.

Pompa ciepła w starym domu? Kto mówi, że nie ogrzeje?!
Pompa ciepła w starym domu? Kto mówi, że nie ogrzeje?!

Czy stare domy mogą być ogrzewane pompą ciepła? Oczywiście że tak! Są jednak pewne warunki… Kolejny odcinek cyklu „Pompy ciepła – fakty i mity”, wspólnego projektu PORT PC i MURATORA.

10 mitów na temat pomp ciepła!
10 mitów na temat pomp ciepła!

Zobacz 4 odcinek cyklu: Pompa ciepła – fakty i mity.

Nowe materiały!