Multimedia

Poradnik „Pompuj ciepło z głową” cz. 2. Jak optymalnie obsługiwać pompę ciepła?
Poradnik „Pompuj ciepło z głową” cz. 2. Jak optymalnie obsługiwać pompę ciepła?

Co zrobić, by ogrzewanie naszego domu pompą ciepła było maksymalnie ekonomiczne? Jak zadbać o wysoki komfort cieplny, nie powodując wywindowania rachunków za energię elektryczną? – Jednym z podstawowych warunków jest odpowiednia obsługa pompy ciepła.

Nowe materiały!
Pompy ciepła – gdzie szukać rzetelnej wiedzy o technologii?
Pompy ciepła – gdzie szukać rzetelnej wiedzy o technologii?

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) dołączyła do społecznej kampanii edukacyjnej „Termomodernizacja plus dobry montaż”, zainicjowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD). Cieszymy się, że należymy do grona znaczących firm i organizacji, które wspólnie promują ideę kompleksowej termomodernizacji budynków, wspierając inwestorów w trudnej sztuce wyboru ekologicznych rozwiązań.

Pompy ciepła - wywiad z Pawłem Lachmanem
Pompy ciepła - wywiad z Pawłem Lachmanem

Pompy ciepła w światowym megatrendzie. Czym jest ta technologia i dlaczego już teraz jest nam tak niezbędna? Rozmowa Joanny Kędzierskiej z "Kanału klimatycznego" z prezesem PORT PC Pawłem Lachmanem.

„Pompuj ciepło z głową” cz.1
„Pompuj ciepło z głową” cz. 1. Jak wybrać dobrego instalatora do montażu pompy ciepła?

Rozmowa Anny Będkowskiej z serwisu Globenergia.pl z prezesem PORT PC Pawłem Lachmanem.

Konferencja prasowa PORT PC. Pompuj ciepło z głową . Pompy ciepła w świetle nowej Dyrektywy EPBD.
Konferencja prasowa PORT PC. Pompuj ciepło z głową. Pompy ciepła w świetle nowej Dyrektywy EPBD.

22 marca 2024 r. wystartowała kampania informacyjna „Pompuj ciepło z głową”, której inicjatorem jest Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC).

Skąd się biorą rachunki grozy za pompy ciepła? Skąd się biorą rachunki grozy za pompy ciepła? W taki sposób firmy oszukują klientów?
SmogLAB: Skąd się biorą rachunki grozy za pompy ciepła? W taki sposób firmy oszukują klientów

W Polsce szybko przybywa osób decydujących się na zainstalowanie pompy ciepła. Jednocześnie przybywa informacji o pojawiających się „rachunkach grozy” i ludziach, którzy żałują inwestycji. Skąd biorą się „rachunki grozy”. Czy można ich uniknąć?

Czy pompa ciepła zimą w Polsce ma sens? Zapytaliśmy eksperta
Komputer Świat: Czy pompa ciepła zimą w Polsce ma sens? Zapytaliśmy eksperta

Sezon zimowy 2023/2024 okazał się bardziej wymagający niż w latach ubiegłych, a niższe temperatury to również większe wyzwanie dla systemów ogrzewania. Szczególnie mocno mieli to odczuć posiadacze pomp ciepła.

MIT uznał pompy ciepła za przełomową technologię roku 2024
Gramwzielone.pl : MIT uznał pompy ciepła za przełomową technologię roku 2024

Amerykańska uczelnia Massachusetts Institute of Technology (MIT) co roku przedstawia listę 10 technologii z największym potencjałem wpływu na zmianę świata w kolejnych latach. Robi to od 24 lat, publikując zestawienie w magazynie „MIT Technology Review”. Wśród techologii na rok 2024 znalazły się pompy ciepła, które nie są jedyną technologią OZE na liście.

Budynki jednorodzinne z pompą ciepła, fotowoltaiką i magazynami energii elektrycznej
Ekspertbudowlany.pl: Budynki jednorodzinne z pompą ciepła, fotowoltaiką i magazynami energii elektrycznej

Nowe budynki, zgodne z aktualnymi przepisami w zakresie efektywności energetycznej, są predysponowane do osiągania stosunkowo wysokiego stopnia samowystarczalności energetycznej. W UE przygotowywane są regulacje zmierzające do tego, by budynki zużywały jak najwięcej energii odnawialnej wyprodukowanej na miejscu.

Ogrzewanie na gaz czy pompa ciepła?
Komputer Świat: Ogrzewanie na gaz czy pompa ciepła?

Osoby mieszkające w gospodarstwach domowych stoją aktualnie przed sporym dylematem. Nie wiedzą, czy lepiej zostać przy tradycyjnych sposobach ogrzewania opartych na paliwach kopalnych, czy może bardziej opłaca się nowoczesne rozwiązanie jak pompa ciepła. Tobiasz Adamczewski z Forum Energia w swoim najnowszym raporcie rozwiewa wątpliwości.